O NAS

Piotr Pydyn

akupunkturzysta, fizjoterapeuta

Moja specjalizacja :

akupunktura
akupunktura kosmetyczna
terapia suchej igły
fizoterapia
terapia manualna
kinezjotaping
moksoterapia i bańki

Jestem dyplomowanym fizjoterapeutą. Ukończyłem Studium Medyczne o kierunku Fizjoterapia, a następnie Wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego. Od 20 lat praktykuję w zawodzie starając się, aby pomóc ulżyć swoim pacjentom w różnych dolegliwościach związanych z ich stanem zdrowia. W międzyczasie ukończyłem wiele kursów, które podnosiły moje kwalifikacje zawodowe (m.in. terapię manualną, chiropraktykę, japońską terapię yumeiho, kinesiologii taping i wiele innych). Jednak po wielu latach praktykowania poszukiwałem czegoś więcej, żeby coraz skuteczniej móc pomagać swoim pacjentom. I wtedy to jako pacjent trafiłem do dr Jana Pokrywki z Kłodzka, wspaniałego lekarza, założyciela i propagatora Akademii Długowieczności, jak się okazało później został On moim pierwszym nauczycielem akupunktury. Od tego momentu rozpoczęła się moja droga do akupunktury. Okazała się ona na tyle skuteczna, że postanowiłem pomagać innym również poprzez ten rodzaj terapii. W czerwcu 2016 ukończyłem dwuletnią naukę w Trójmiejskim Ośrodku Medycyny Orientalnej uzyskując tytuł Akupunkturzysty. Od 2016 roku uczestniczę w doszkalającym szkoleniu “Acupuncture Master Class”. W moim gabinecie praktykowana jest koreańska odmiana akupunktury :„Than dza, piong po, piong sa”, określana jest ona w języku polskim jako „natychmiastowa, silna, piorunująca”. Dzięki stosowaniu różnych metod staram się mobilizować organizm do samoistnego wyzdrowienia. Akupunktura w połączeniu z innymi metodami terapeutycznymi wykorzystywanymi w moim gabinecie jest doskonałym uzupełnieniem, a nawet niejednokrotnie alternatywą leczenia akademickiego czyli konwencjonalnego.

Moje dyplomy

 

Kamila Kołodziej-Chowaniec

akupunkturzysta, ziołolecznictwo

Moja specjalizacja :

akupunktura
akupresura
moksoterapia
ziołolecznictwo

Nazywam się mgr Kamila Kołodziej-Chowaniec i jestem absolwentką 2,5-letniego Studium Edukacji Ekologicznej na kierunku Terapie Naturalne we Wrocławiu. W 2010 roku ukończyłam je z wynikiem celującym. Terapiami naturalnymi oraz Tradycyjną Medycyną Chińską zajmuję się od wielu lat. Odbyłam cały szereg kursów, seminariów i szkoleń w całej Polsce ucząc się od najlepszych światowych specjalistów w tych dziedzinach. 2010-2013 brałam udział w 4-letnim kursie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Krakowie pod patronatem Instytutu Avicenny, kurs obejmował 480 godzin wykładów, w tym 60 godzin praktyki. 2012-2013 uczestniczyłam w kursie „Zioła według 5 przemian w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej” w Brzegu, kurs obejmował 100 godzin wykładów. Wykładowcą na obu kursach był Matthias Hunecke. Wybitny i wielce ceniony wykładowca, praktyk i zielarz. 2014-2015 odbyłam roczny praktyczny kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z zakresu diagnozy, akupunktury, akupresury, technik manualnych, dietetyki i suplementacji (500 godzin). Kurs był certyfikowany przez znanego w całej Polsce doktora Jana Pokrywkę z Akademii Długowieczności w Kłodzku. Z myślą o najmłodszych wzięłam udział w seminarium „Chiński Masaż Tui Na w Pediatrii”  organizowanym przez Instytut Medycyny Chińskiej w Krakowie (12-13.11.2016 r. – 16 godzin). Seminarium prowadziła niezwykła terapeutka Anat Regev z Izraela. W marcu 2017 roku rozpoczęłam kolejne 3-letnie studia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej pod patronatem Instytutu Avicenna Polska. Wykładowcą jest Claude Diolosa, założyciel Instytutu Avicenny Niemcy / Francja.  Jego głęboka wiedza i niezwykły talent w przekazywaniu tej trudnej, skomplikowanej sztuki, przyniósł mu szacunek i wielką popularność również w środowiskach innych niż medyczne. W moim gabinecie do każdego pacjenta stosuje indywidualne podejście. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzam diagnozę zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (puls, wygląd języka i twarzy). Uważam, że ludzkie ciało i umysł to jeden system ściśle powiązanych ze sobą narządów, które nawzajem na siebie oddziaływują. Dlatego też leczenie nie powinno być ograniczone tylko do działania z zewnątrz (akupunktura, masaż, moksoterapia czy bańki), ale powinno być także uzupełniane i wzmacniane od wewnątrz poprzez odpowiednią dietę i zażywanie ziół. Działając w ten sposób doprowadzamy do wyrównania energii w organizmie i docelowo przywrócenia mu zdrowia. Znaleźć mnie można we Wrocławiu w Centrum Terapii Naturalnych na Kruczej 122/3, a w każdą sobotę w moim gabinecie w Kamiennej Górze, na ul. Boh. Getta 30/4. Przyjmuję pacjentów mówiących w języku polskim, angielskim i niemieckim. Szczegółowe informacje na stronach wroclawakupunktura.pl oraz akupunkturakamiennagora.pl.

Moje dyplomy

 
Aniaa

Anna Katarzyńska

akupunkturzysta, ziołolecznictwo

Moja specjalizacja :

akupunktura 
moksoterapia
bańki
terapia czaszkowo-krzyżowa

Jestem naturoterapeutą poszukującym wszelkich sposobów zmierzających do odzyskania zdrowia i równowagi przez pacjenta. Ukończyłam Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu na kierunku naturopatia, gdzie miałam okazję zapoznać z różnymi formami terapii takimi jak ziołolecznictwo, masaż Shiatsu czy bioterapia, a następnie 4 letni kurs Tradycyjnej Medycyny Chińskiej prowadzony przez Mathias’a Hunecke w Krakowie. Od tej pory zaszczepiłam w sobie miłość do medycyny chińskiej, którą zgłębiam na wielu kursach tematycznych z zakresu akupunktury i medycyny chińskiej. W 2013 odbyłam miesięczny staż /praktykę we „Free Clinic” w Katmandu w Nepalu pod opieką mojego nauczyciela Mathiasa Hunecke, gdzie wraz z innymi terapeutami leczyliśmy lokalną ludność przy pomocy akupunktury i ziół. Praktykuję również terapię krzyżowo-czaszkową (kranio-sacralną), która jest jedną z technik osteopatii miękkiej. Zarówno akupunktura, jak i terapia krzyżowo-czaszkowa stanowią doskonałe uzupełnienie dla medycyny akademickiej przynosząc bardzo pozytywne efekty terapeutyczne. Od ponad dwóch lat uczę medycyny chińskiej w Studium Edukacji ekologicznej we Wrocławiu próbując zaszczepić w moim studentach miłość do medycyny chińskiej.

Moje dyplomy